Nihanje obratov v prostem teku E91 318d 2010

Rabim pomoc za Bmw e91 2010 letnik 318d. Zgodi se mi da vrtljaji nihajo v leru, ne vedno. Npr. en dan nihajo, 5 dni pa ne. Tester pokazal egr ventil, zamenjali za novega in spet isto🤔
Možnih je lahko več komponent, ki vplivajo na delovanje agregata.
Ni za zanemariti zadev kot so: šobe, dovod goriva, filter goriva itd.
Egr praviš, da je zamenjan... ste mogoče pogledali, kakšno je stanje sesalnega kolektorja, če se je notri naložilo veliko saj, lahko tudi to povzroča težave. Agregat mora dihati.

Bilo bi dobro, če napišeš.... ali to dela pri hladnem ali toplo delujočem avtu ter kakšen je tvoj režim vožnje.

Moj nasvet je, da se zapelješ do mehanika, ki se spozna na bavarce. Če si iz okolice Ljubljane, se zapelji do Franci Goričan (Schumi) v Bukovico pri Vodicah... on ti bo znal svetovati in zadevo sanirati.

Lp
Dela to ko je hladen i topel pa se en cajt pomiri newem kaj bi menjo sam egr pri mehaniku v Ljubljani Rudnik Bmw ecu.si najdo sam ga tu v grupi. Jucer sam bio spet pri njemu spet je pokazao racunalnik egr nardio je adaptaciju egr spet in isto mi se zgodilo danas ja mislim da je taj sesalni kolektor zamesen.L.p
Glede na napisano in ze predlagano... Mogoce se en faktor, ki mogoce lahko vpliva... Kje tankas? Zna tudi kaksen vec % vode bit v nafti in niha... Probaj zamenjat se crpalko, ce tankas na isti :)

Zanimivo pa da egr napako kaze tudi po menjavi... Ce si kupil rabljenega, je sigurno delujoc? Da saj to izkljucis za 100%.
Zdej sam zaceo tankat na OMV prej sam na petrol a zamenjali smo egr nov nimam pojma kaj je zdej konc meseca dela mi veliki servis ketnu pa vse pa naj ocisti sesalni kolektor pa bomo vidli.Hvala na odg.😉
Porocaj ko odpravis napako, kaj je bil krivec :)
Oceni temo