OEM telefon v e36

zivjo!
imam vprasanje in sicer: kmalu bom dal originalni telefon bmw v mojo e36 in ker se mi gre zgolj zaradi izgleda me zanima ce bi lahko telefon orikljucil samo na napajanje. torej samo toliko da se ko se avto prizge da se telefon prizge in osvetli z funkcionalnostjo se nebom ukvarjal ker nimam napeljave. kaj bi bilo po vasem. mnenju najbolse da se zalota zice na powe supply od telefona in zveze direktno na akumulator? je to sploh mogoce?

lp Andraž
Priklop direktno na aku nima smisla, preveč porabljenega časa in materiala.
Kam točno pride telefon? V sredinsko konzolo?
Če je odgovor ja, bi jaz potegnil napajanje od vžigalnika. Če bi rad lotal, lahko zalotaš, lahko narediš na kabel čevlje, lahko pa uporabiš hitre spojke, takšne kot spodaj na sliki in imaš zadevo priklopljeno v nekaj sekundah.
D6DF42BF-76F3-403F-96DC-AFABD30322E9.gif
da v sredinsko konzolo pod naslonjalo roke, res je mas prau na vzigalnik niti nisem pomislil.. najbolje da sprobam katera konektorja sta za napajanje na 12v vticnici in jih oznacim pa zvezem?
Na vžigalniku imaš dve žici. Sredinska je +, tista zunanja pa masa. Sta debelejši, cca 2,5mm2. Najbrž je tudi po barvah označeno, lahko pa vseeno preveriš z voltmetrom kateri je + in kateri - .
Tam gor se priklopi z hitrimi spojkami in je stvar rešenena :)
ok suoer hvala 😁
Oceni temo