Letne pnevmatike

Zdravo družba!

Katere letne gume mi priporočate? Sem ravno pred nakupom in hočem nekaj malo bolj športnega. Dimenzija 225/45/17.

Prej sem imel Goodyear Eagle F1 Ass 2 in sem bil zelo zadovoljen, z izjemo, da so začele biti glasne po 2 sezonah in pa mehke bočnice so me nervirale, ker so se lomile nenormalno (pa še XL nisem imel :roll: ). Razmišljaj sem o Ass3 saj sem z Ass2 bil zadovoljen overall, a sem nekako dobil občutek od drugih, da ni ravno to to...

Prosim, da svoje predloge tudi podkrepite z izkušnjo, saj razne podklupljene teste ne mislim brati.

Hvala!
@Sani
Jaz za svojega razmisljam o Hankook Ventus S1 evo2
225 ter 255 / 18 dimenzije.

Je pa v ožjem izboru še
Vredstein Ultrac Vorti ( z prejšnjo Sessanto sem bil izredno zadovoljen)
in
Uniroyal RainSport
Za to dimenzijo gledamo o 450€/komplet :ugeek:
Je pa res da so to "športne" gume držijo zelo dobro v mokrem in suhem je pa problem obraba :shock: in v kombinaciji z zadnjim pogonom znajo hitro slick ratat :lol:
Ma za “rediranje” me ne skrbi in mi je to prakticno zadnja stvar, ki jo gledam. Vazen mi je oprijem na suhi in mokri podlagi pa da niso ravno prevec glasne. Ter seveda po ass2 si zelim trjse bocnice. Letno naredim okoli 15k km pa še to se mi razdeli na 2 avta, tako da, obraba je zame cisto nepomembna, ker mi vsaka zdrzi vsaj 2-3 sezone prakticno pa se lahko se toliko redira :mrgreen:

Malo sem gledam Michelin PS4 (PSS ne najdem v 225/45/17 dimenziji?)...
GassperDolenjski napisal/-a:
09 Mar 2018, 09:14
@Sani
Jaz za svojega razmisljam o Hankook Ventus S1 evo2
225 ter 255 / 18 dimenzije.

Je pa v ožjem izboru še
Vredstein Ultrac Vorti ( z prejšnjo Sessanto sem bil izredno zadovoljen)
in
Uniroyal RainSport
Za to dimenzijo gledamo o 450€/komplet :ugeek:
Je pa res da so to "športne" gume držijo zelo dobro v mokrem in suhem je pa problem obraba :shock: in v kombinaciji z zadnjim pogonom znajo hitro slick ratat :lol:
Na prejšnjem sem imel Vredstein Ultrac Vorti dimenzij 225/255 18 in sem bil zelo zadovoljen. Sedaj pa se tudi sam nagibam k Goodyear Eagle F1 Ass 3.
@andrejP ma kolikor sem malo bral, nekako imam obcutek, da uporabniki niso tako navduseni kot nad ass 3. Poglej se malo za PSS ali PS4 :) cena je tu nekje... Komentarji pa bolj pozitivni kot pri ass 3
Hej, iste dimenzije iscem
Nexen N 8000 - 94W XL pozna kdo to gumo?
Rad bi nabavil, pa se ne spoznam na nexen...
@Sani Ass 3 je bolj tiha. Vsaj po tehničnih specifikacijah. Bolj pa me prepričajo tudi mnenja uporabnikov z xdrive pogoni, ker je ta zadeva baje bolj občutljiva na odstopanja pnevmatik pri deljenih dimenzijah :evil: Tako, da iščem bolj preverjene gume.
@andrejP pri x-drive pogonu, ce neke x dimenzije montiras ti ne pomaga nobena znamka. Tam izrecno uporabljati vse 4 gume istih dimenzij oz upostevati kar je serijsko predpisano. Ce ne, znajo hitro stroski ratati.

Tistemu, ki mu anglescina ni ravno tuja, je tu ena velika zakladnica podatkov za veliko gum vseh dimenzij :)

http://www.tyrereviews.co.uk
V tej dimenziji sem jaz bil extra zadovoljen Z Federal 595...
Pol ceneje kot premium gume, odlicna v suhem in mokrem, a glasna. Pa valda ne kupujes gume za 3 sezone... to je treba z zadnjim pogonom prej zradirat, hahaha
@debitel, kaj niso to semi slick? Kateri model tocno pa? Ja, vsekakor se zredirajo prej, a vseeno nimam potrebe gledanja po obrabi, saj kot sem ze rekel, vseeno ne delam toliko kilometrov z enim avtom, da bi me ta podatek zanimal :mrgreen:
Oceni temo