Zimske pnevmatike

Živijo,

Ker se bliža menjava pnevmatik me zanima kakšne imate kaj predloge za zimske gume?

Sam potrebujem najbolj gume, ki se dobro odnesejo v snegu in dežju.

Dimenzije 205 55 16

Gledal sem tudi : https://www.amzs.si/motorevija/pnevmati ... 027.9.2018

Sam se najbolj nagibam k Goodyear UltraGrip 9 pa me zanima še vaše mnenje?

Hvala in Lep pozdrav
Jaz sem 4 leta vozil na e46 195/65/15 Conti TS850. Nikjer obstal pa sem rinil v razlicne hribe, pac zimske radoati haha. (Takrat kupil nove, tako da vsako leto so bile starejse :mrgreen: ). Letos sem te iste gume imel na e36, torej 5 let stare, rinil na izvir kamniske bistrice v kaksnih 20cm debeli plasti snega... Brez problema. Tudi nekaj bolj strmih dovozov/izvozov dal cez, BP. Letos te iste zopet na e36. Naslednje leto pa mislim, da je ze cas za nove :lol:

Se vedno lepo mehke (Conti itak znan po tem) in z veliko profila, tako da moj glas za Conti.

V mokrem tudi vec kot suverene.

Prakticno res nimam niti ene pripombe nad njimi. :ugeek:
Jaz imam dosti podobne izkusnje kot @Sani z TS860, le da sem vseeno na kaksnem klancu obstal no (imam en orng klanc 2km pred hiso, ker zivim malo v hribu) Bi pa rekel, da je bil bolj problem v temu, da je spodaj bila ze lepa plast zaledenelega snega zgornja plast pa sveza. A tu ti prakticno nobena guma ne pomaga, tako da ne morem ravno reci, da je guma zanic, ker z izjemo teh par dogodkov, res super guma. Moje izkusnje delim za volanom e90 325i.

Letos razmisljam, ravno o teh, ki jih @vizi78 omenja, da bi probal, tako da se tudi priporocam za kaksen info vec, ker cena je itak tam tam nekje.

Te AMZS testi so mi pa cisto sekundarnega pomena... Bi rekel da tu je boljsa tista guma, katera da vec pod mizo :mrgreen:
Tudi sam sem dam glas za Conti :D Sem že 2 kompleta zimskih zvozil.

Conti - top
Bridgestone - slabše na mokrem
Yokohama - obup na snegu

To sem imel od zimskih. Sedaj bom najverjetneje vzel tudi Conti čeprav imam xdrive. Sem razmišljal, če bi gledal le na kratko zavorno pot in vzel kaj cenejšega vendar nima smisla, ker se bom potem celo zimo tolkel po glavi zakaj nisem dal še tistih 60€ :D
Koliko sezon pa zdrzijo Conti?
@Sova odvisno kako in koliko se vozis in kako jih maltretiras :mrgreen:

Jaz moram reci, da zimo kar se tice zimskih radosti z zadnjim pogonom kar dobro izkoristim, a po 4 letih imajo prakticno res se dober profil... Je pa res da driftanje po snegu na obrabo gume "skoraj pa da ne vpliva" :D
Tako kot je že povedal Sani, vse je pogojeno z načinom vožnje in narejenih kilometrov čez zimo. Upoštevati moramo tudi tople dni v času zime, kadar je zunaj toplo, se zimska guma precej hitrje obrablja kot ob mrzlem vremenu.

Še moje izkušnje.
Zimske pnevmatike uporabljam načeloma dve sezoni oz. zimi. Naredim pa cca 8000km skozi celo obdobje zimskega časa.
Po drugi sezoni so načeoma gume še uporabne, ampak jih zaradi lastne varnosti rajši zamenjam.
@Sova po mojih izkušnjah nekje 30.000 km
Oceni temo