Bmw X1(e84) nakup da ali ne

Eno leto sem gledal avtomobile in sem bil v dilemi kaj kupiti, ali serijo 3 ali x1. Na koncu sem se odločil za “terenca” x1. Gledal sem da ima avto vsaj xenon, navigacijo in po možnosti športne sedeže. Prišel je dan nakupa in ko sem avto peljal iz Nemčije v Slo sem bil ze takoj pozitivno presenečen. Avto se je zelo lepo peljal. S športnim podvozjem je bla vožnja trda vendar zadosti udobna, vem da je v seriji 3 dosti bolj neudobna za moje pojme. Vzel sem 18d 143km. Verjetno malo premalo, ker je avto kar težak in ima dosti upora kar se pozna na avtocesti. Tukaj je edina slabost ki me je zmotila, upor in hrup v kabini na avtocesti. Drugače je vse pozitivno, vožnja, udobje(v avtu se sedi bolj pokončno kakor v seriji 3), poraba(cca 6 litrov- dinamična vožnja), kljub švoh motorju avto nekam potegne( števec se ustavi malo pod 220), po ovinkih je natančen in vodljiv. Prostora je dovolj tudi za družino, zadnji sedeži nudijo dosti prostora tudi za malo večje ljudi. Terenec lih ni, je pa malo višji od serije 3 kar se malo pozna za makedam al ksne robnike :lol: . Na kratko če se odločate za nakup x1 e84 vas ne bo razočaral, priporočam x-drive in 20d če vas ne moti poraba. Pa vsaj nekaj opreme (xenon, sportne sedeže, športni volan, navigacija)mora biti, ker navaden vas ne bo prepričal. Ne pričakujte pa terenca ali ekstremnega športnika, vendar odkar sem lastnik sem vesel da sem se odločlil za x1 namesto serijo 3. Vendar vsak ima drugačen okus, tko da lahko da se kdo ne strinja z mano. Če koga kaj zanima ka o x1 sem na voljo :D
Pozdravljen. Tudi jaz sem dobrega pol leta nazaj kupil X1 in sicer 2.0d sdrive EDE. Naceloma sem iskal bencinarja, ampak so bili vsi povsem brez opreme... tko je potem iz Belgije sem priromal res lepo opremljan X1. Xsenon, panorama, navigacija, športni usnjeni sedeži...sem pa med iskanjem vozil vse od 16d pa do 23d - že kar zverina... 18d je, kot si omenil nekoliko podhranjen, 2.0d pa ravno pravi. EDE ima nekoliko manj konjev, pa večji navor napram navadnemu 2.0d. Kar se mene tiče lepo potegne za svoje konje. Je pa tudi nekoliko nižji napram xdrive navadnim različicam. Pred nakupom obvezno avto prerit preko VIN št. in pa pri mehaniku, kjer se je avto servisiral (ih je kar nekaj, ki se spoznajo), načeloma je lahko "pri privatniku" bolje poservisiran kot pa na uradnmu. Tako kot pravi avtor... tudi jaz sem na voljoza kak nasvet, komentar ali debato. LP :-)
Pozdravljeni
Lepo napisano
Jaz sem pa v fazi nakupa
Rad bi imel X1 xdrive, ja motor pa čim močnejši
Gledam enega 25 in enega 20
Nekako sem se odločil da mora imeti M opremo zaželjen je avtomatik...
Na kaj moram biti pozoren?
Aja letnik 2012 do 2015 imajo pa vsi okoli 200k km
Hvala za pomoč

LP robi
Oceni temo