Obnova žarometov

Zbirka tem z navodili za takšna in drugačna opravila.
Opisal vam bom na kakšen način se obnovi luči, kateri se mi zdi najboljši.
Za delo potrebujemo:
-brusni papir 400, 600, 1500, 2000 ali 2500
-manjšo pištolo za barvanje (interdiscont 20€)
-dvokomponentni lak (Novol)
-maskirni trak in papir
-polirne paste (3M ali druge kvalitetnejše paste)

Tukaj je primer luči potrebne obnove

Slika

Najprej začnemo z suhim brušenjem, brusni papir 400
Slika
1-320.JPG
Brusimo toliko časa, dokler ne zbrusimo stare zaščitne plasti in da je površina čista.
Nato pričnemo z vodnim brušenjem. Brusni papir 600
Slika
2-600.JPG
Brusimo dokler ne izginejo praske od prejšnjega brušenja. Pozorni moramo biti na vogale.
Nadaljujemo z vodnim brušenjem. papirjem 1500
Slika
3-1500.JPG
Ravno tako brusimo toliko časa dokler ni vidnih sledi prejšnjega brušenja.
Nato zaključimo z brusnim papirjem 2000-2500. Tukaj je pomembno, da si vzamemo čas in dobro zbrusimo, da ni videti večjih prask. Predvsem moramo biti pozorni na vogale.
Slika
4-2000.JPG
Nato pričnemo z maskiranjem okoli luči. Pomembno je da s folijo prekrijemo celotno vozilo, ker se lak zelo praši.
Ko smo to naredili zmešamo lak v mešalni posodi (lak : trdilec 1:2 , redčilo 10-15%) in z tanko plastjo nanesemo lak, najprej na po robu luči in vogalih. Počakamo 5 min in malenkost odpremo šobo in frontalno po celotni luči nanesemo lak počakamo 5 min in ponovimo.
Slika
5-lak.JPG
Počakamo, da se suši vsaj 12 ur. Potem ko je lak suh zbrusimo lak z vodnim brušenjem papirjem 2000-2500. Zbrusimo vse pike (prah), ki se je prijel na svež lak in da lak zravnamo (če je lak pomarančast). Pri tem postopku moramo biti previdni na vogale da ne prebrusimo novega laka. enako velja za celotno površino.
Slika
6-2000.JPG
Nato pričnemo z poliranjem, z grobo pasto (ne pretiravaj na vogalih), srednjo in fino.
Če smo delali pravilno dobimo tak končni rezultat.
Slika
7-poliranje.JPG
Z opisom sem zaključil upam da bo komu v pomoč.
pricetek.JPG

Priponke

Pol slik ti dela, pol slik ne ;)
Zelo dobro opisano. Sem 100%, da se bo zdaj kdo spravit to delat sam in prišparal kakšen euro. Good job
Če bo kaksna nejasnost me lahko komot vpraša. Se opravičujem za slike.
Oceni temo