Pozdravljeni,



evo pa sem si končno po dolgem iskanju kupil avto, ki sem ga že več časa iskal. Izpit sem naredil pred dvema letoma, ter tu pa tam vozil različne avtomobile ampak to je moj prvi avto. Že od začetka sem iskal nekaj bolj športnega, ampak ''primernega'' za začetnika :-D Najprej sem gledal japonce predvsem zaradi stroškov vzdrževanja, potem pa sem videl da ni glih neke ponudbe razen hond v SLO, prav tako pa mi je bila vedno všeč oblika e46-ke, predvsem coupe-ja. Nato sem prebiral o različnih motorjih in variacijah ter sem se odločil da kupim šestaka. Glede na to da je za vse šestake skoraj isti strošek vzdrževanja sem gledal še da je v malo nižjem rangu zavarovanja, ker sem še mlad voznik. Pa še 3.0 mašina se mi zdi malo premočna za mene (čeprav 2.5 tud ni neki mlinček :lol: ).



Odkar sem kupil avto sem naredil že kar nekaj predelav, popravil. Najprej bom priložil slike kako je izgledal na začetku (pred dvemi meseci).



Ko sem ga kupil je imel okoli 212k km, kar se mu je tudi videlo na podvozju, od 3 lastnika, 2000 letnik, ter brez predelav. Ima športno m podvozje, xenon luči, pdc senzorje (ne delajo), električne sedeže, 16 col alu felne style 43.



Imel je slab levi sprednji končnik, ter res dobro gnil blatnik, prav tako so tapete malo slabe, ter še par drobnarij. V glavnem za pričakovat za skoraj 20 let star avto. Nisem mehanik, ter jih tudi ne poznam dosti tako da je večino stvari bilo narejenih s pomočjo YouTuba ter s pomočjo kolega, ki ima delavnico. Deli kupljeni večinoma prek neta.



Do zdaj so bile narejene naslednje stvari s približno ceno:

-novi končniki(notranji+zunanji) okoli 30€

-novi vsi 4 diski + brembo ploščice: 180€

-nov akumulator 100€

-nove svečke 20€

-nov zračni filter

-nov senzor odmične gredi 37€

-angel eyes oborčki- ccfl 39€

-m odijač (replika) 120€

-meglenke za m odbijač 40€

-nov blatnik 45€

-farbanje okoli 220€

-pa še kaj bi se našlo



Kaj je treba še popravit:

-dihtunga ohišja oljnega filtra spušča(to se šraufa vse ta vikend)

-nov senzor za olje

-oljni filter

-menjava olja v difu



Težave z avtom:

- mislim da ma težave z vakumom, da neki pušča, treba pogledat (to je zaj na novo mogoče 2 tedna)

- priložim še sliko ko smo ga vklopli na komp, piše da lambde niajo signala (vendar po prebiranju na netu sumim da to pomeni da motor laufa lean- al kak se reče, ker ko ga vžgem zjutraj mi obrtljaji skočjo na jurja pa so tam 20-30 sekund pol pa normalno padejo, včasih se tudi zibajo gor in dol od 600 do jurja- nevem če je to normalno)

-včasih ga tud kurbla malo dlje samo vedno vžge



Kaj bom še ziher nardil:

-neke 18ke (če ma kiri kake dobre naj javi :-D ), nastavljive vzmeti

-avspuh treba malo odpret

-nov volan

-spolirat ga bom dal enkrat ko bo preveč denara

-normalno vzdrževanje





PS: prosil bi če kdo pozna kakšnega dobrega nepooblaščenega mehanika iz Mb-ja naj mi javi, da ga malo pogleda, glede vakuma itd. Ker glede na to da je moj prvi avto se še malo lovim okoli določenih stvari, hočem pa večinoma sam al pa s pomočjo kolega porihtat. Slike kako zgleda sedaj so tudi zraven.


Evo še slike kako sedaj zgleda. Aja ne vozim se brez tablice, to samo tak ker sem ga spucal - nisem tak frajer 8-)

Priponke