e36 318ti, 1999

Ko sem omenil kolegu idejo o sestaku, kateri mi ponavadi pomaga staufati avto. Je bil takoj za.

Sedaj pa nekaj cprasanj glede tega. Kaj vse je se potrebno menjati ce menjam motor na 28, 25 ob predpostavki da dobim kompleten motor z napeljavo, ecujem, itd. Menjalnik, kardan, diff, nosilci motorja, merilnik hitrosti, hladilnik, itd. za napeljavo sem skoraj siguren da jo je potrebno menjati.

Hvala
Tudi meni je všeč, da si si vsaj malo premislil glede motorja :lol:

M52B25 motor je nekje 300 do 500€, M52B28 pa okoli 600 do 1000€.
Menjalnik, kardan, diff, polosovine, hladilnik vode lahko ostanejo od tega motorja kot ga imaš.
Vse kar rabiš poleg kompletnega motorja, inštalacije (predlagam, da dobiš inštalacijo od E36) in računalnika so:
- nosilci za 6cly (Cena cca 100€ za kompleten par z novimi gumi nosilci)
- cevi vode iz hladilnika v motor (vse cevi skupaj okoli 130€)
- komplet izpušni sistem (ebay inox kolektorji so okoli 130€, preostali izpuh po tvojih željah, lahko je rabljen za 50€, lahko pa novi za 500€)
- števec od 6cly (max 50€)
- sprednji stabilizator zaradi nižje pozicioniranega karterja (10-20€)

To je na grobo to. 8-)

Potem imaš pa še za svojo mirno dušo:
- nov termostat
- nova vodna pumpa
- nove lambde
- nove gumi cevi sesalnega kolektorja
- nova tesnila na karterju, pokrova ventilov, ohišju oljnega filtra
- novi filtri
- svečke
- olje

Evo nekako za predstavo kako te stvari zgledajo ko se spraviš delat swap :D
Ko imaš motor zunaj, je najlažje VSE zamenjat in imaš potem okoli motorja mir vsaj 100kkm :lol: :lol:
Ce bos menjal. motor in neves kaj bi z 4cyl se priporocam za nakup ce ga bos prodajal slucajno :D
Če se bo menjalo ko se bo potem bo 1.8 definitivno naprodaj.

@MatejL kako je rešeno z inštalacijo, je ločena od kabinske in pomenjaš napeljavo samo za motor.
Ali pa ima tako narejeno kot Subaruj,i da ima vse skupaj in moraš prvo vse razplesti in potem menjati.
aha no supper ce bos tolk fajn pa me. kontaktiral ko bos prodajal ce bos bi ti bil hvalezen. 040316135 lp Andraž
Dogsbody_vrs napisal/-a:
01 Apr 2019, 11:13
Če se bo menjalo ko se bo potem bo 1.8 definitivno naprodaj.

@MatejL kako je rešeno z inštalacijo, je ločena od kabinske in pomenjaš napeljavo samo za motor.
Ali pa ima tako narejeno kot Subaruj,i da ima vse skupaj in moraš prvo vse razplesti in potem menjati.
Motorna inštalacija je ločena od kabinske :D
Še ena malenkost za na Compacta. Napis za na stranske letvice nameso M črke bo sedaj še clubsport napis.

Slika
Slika

Slika

Slika
Sedaj bo pa res treba počasi dokončat tale porjekt z podovzjem :) ker komaj čakam, da vidim kako bo tole zgledalo na Compactu.

BBS CH 007
Slika

Slika
To si dobil original felge?
Pomoje bo zgledalo vredu 😃

Upam sam, da bo pasalo pod blatnike 😅
Oceni temo