e36 318ti, 1999

Ni zime za eskime ali kako ze :)

Zacel sm z drugim delom obnove podvozja, ker je garaza res velika bo obnova potrebna v dveh delih najprej spredaj potem se zadaj.

Kot ze receno sprednji konec je ze narazen.
Material je narocen, zraven bom zamenjal se sprednje zavore. Celjusti od 325i so ze na peskanju in cskam da jih dobim da potem vse skupaj sestavim nazaj.
Slika

Kot ponavadi pa vse in minilo brez presenecenj. Tole zadevo bo potrebno posanirat. Material je tudi ze narocen.
Slika

Slika

Pa se ena kar tako oce vs. sin. Samo casovne razlike je cca. 30 let. :)
Slika
Hudo! Lep compatek :) Spero imas? :)
Takšno rjasto vpetje stabilizatorja me je pa kar malo pretreslo. :o :o
Kako boš to popravil? Sej kar se tiče sprednjega sway bara.. lahko pustiš brez njega, se avto pelje precej dobro 8-)

Kako je z ostalimi deli podvozja?
@Sani hvala, ne spere se nimam. Nekako se nagibam v smeri od Racing Diffs LSD konverzijio. Ker dobro spero je tezko dobit. Slabe in dobre se pa zacnejo pri 400€ plus da ne razmisljam se o kaksni dobri obnovi ce dobim kaksnega macka v zaklju. To mi pa trenutno ni v interesu.

@MatejL naceloma ni taksne slile zamenjal se bo ta nosilcek pa objemka za puso vse se bo lepo zascitilo pa mora drzati. Nekaj so ze sicer lokalni mojstri na hitro popravljali ampak bolj povrsno. Sedaj bo narejeno tako kot mora biti. Drugace pa rje spredaj ni. Kako bo zadaj bom pa se porocal. Kar se pa tice da bi biu brez stabija raj en pa se odahnil sem si ko sem videl da so ostali od m podvozja (26 mm sprednji)
Projekt podvozje se počasi premika dalje. Do konca maja mora biti zadeva zaključena.

Čeljusti so že pobarvane. IJ čakaj noa vgradnjo.
Slika

Včeraj pa sem imel ravno nekaj časa in sem se odločil da obnovim še zaščito za zavore in pa ašenkl (drugače ne zanm reči :D ) Ampak mi jo je zagodel vijak ki drži disk na ašenklu, uničil sem inbus tako da sem nahitro pobrusil in prebarval sprednji stabilizator in pa ojačitev.
Slika
Lepo tole rihtaš res :) pohvalno :)

Z Racing Diffs konverzijo sem jaz osebno bom rekel da bil zadovoljen :) Za pokurit gume je :lol: Mislim, da tudi če se odločiš za to, ne boš falil, je pa prava špera vseeno prava špera :mrgreen:
Hvala. Ja ce bo vse posreci bo do konca maja podvozje in zavore komplet obnovljeno. Pa se nove felge in gume.

Hvals za info glede teh zagozd verjetno jo bom vzel zo ki jo prodaja Matej za 40€ ker trenutno diff res se ni navrsti za menjavo. Mogoce drugo leto do takrat je pa potrebno nekaj zimprovizirat.

Eno vprasanje za vse ali je potrebna zascita zadaj za zavorami (tist pleh) ker zraven tudi sciti abs senzor. Namrec jaz bi dal to stran ker ga naceloma ne potrebujem avto se bo vozil samo poleti v suhem vremenu po asvaltu. Ampak me skrbi da bi unicil semzor ima kdo kaj izkusenj.
Jaz ti priporočam, da kupiš te zaščite diskov. En kos stane okoli 20€. Tudi umazanije ti gor ne meče ali kamenčkov če boš kdaj peljal po umazani, zaprašeni ali makadamski cesti.
Odločitev je pa tvoja :D
Če boš kdaj iskal kakšne dele, imaš zgoraj na forumu okenček BMW deli, kjer lahko vpišeš svojo VIN številko in potem poiščeš kar potrebuješ, zraven pa dobiš še napisane kataloške številke delov :D :D
Matej hvala za nasvet do sedaj sem iskal preko BMW etke pa vidim da jso tle boljše slike.

Nekaj kosov za update zadnjega dela podvozja je že prišlo. Komplet za ojačitev zadnjih rok.
Slika

Od Mateja sem pa še vzel tolo diff zagozdo da vidim kako deluje.
Slika
Ni kaj. Zato smo tukaj :D
Veselo varjenje ojačitev. 8-)

Paaa.. ne pozabi na večji motor :lol: :lol:
Oceni temo