e36 318ti, 1999

Živjo

Da predstavim svoj projekt še tukaj. Kot že naslov pove gre za 318ti compacta. Avto se bo rihtal počasi in kolikor bodo čas in finance dopuščale. Plan je da se ga naredi street/track avto, da ga lahko kdaj še na kakšno stezo zapeljem.

Zakaj sem se odločil za compacta in e36 ne vem nekako mi je bila ta oblika vedno najlepša compact pa tak všečen osebno lepši od cupeja. :)

Na poti domov na dan nakupa.
Slika

Prvi projek je bil da se doda mrežica v odbijač, zamenjo sprednji smreniki saj je bil en razbit. Ledvičke pa obvezno v črno barvo. Ledvičke sem pobarval kar s sprejem, dokrle bodo zdržale bo ok potem pa mogoče kupim črne.
Slika

Slika

Slika

Slika
Naslednje sem dodal ebay short shifter, ni tako lahka montaža kot je prikazano na YT. Za 15 EUR se obnese odlično prestave so natančne in res kratke mogoče malenkost pretrde, bomo videli kako dolgo bo zdržalo.
Slika

Slika
Naslednji večji porjekt je bil in je še kar podvozje, odločil sem se za komplet obnovo podvozja. Trenutno sem zamenjal samo amortizerje puše pa še čakajo na vgradnjo upam da se to zgodi do spomladi.

Vzel sem nove nastavljive amortizerje, ker gre tukaj za bolj buget build sem kupil amortizerje od Maxpeedingrods, nastavljive po višini in trdoti, kar sem gledal YT jih za to ceno ka rpohvalijo bomo videli kako dolgo bodo zdržale.
Slika

Vzel sem tudi komplet Strongflex puš, ki pa še čaka na vgradnjo.
Slika

poleg tega sem naročil še sprednji in zadnji strut bar, razmišljam še da bi za spredaj kupil X-cross povezavo za roke.

Sprednji strut je že vgrajen, zadnjega pa so poljaki poslali prekratkega tako da ga čaka predelava :D
Slika

Slika
Menjal sem tudi zadnje luči in stranske smernike. Ne vem kateri talent je šel barvati s črnim sprejem original BMW zadnje belo/rdeče luči in stranske bele smrenike. To smo delali 15 let nazaj ko so bile na voljo samo lexus stil luči.
Slika

Slika

Slika

Še en detajl iz notranjosti.
Slika
Pohvalno. Lepo je videt, da se še rihtajo stari avti 8-)
Kar tako naprej :D

Avto je pa videt zelo lep, pa tudi barva je taprava 8-) 8-)
Lep autek, sploh ker je mtech.. kaksne mas plane glede masince? bo ta ostala al pride swap? :)
Ap318i napisal/-a:
05 Nov 2018, 10:09
Lep autek, sploh ker je mtech.. kaksne mas plane glede masince? bo ta ostala al pride swap? :)
Men se pa ta mašinca v tem avtu prav dopade. Dovolj prožna, lepo se zavrti, konjev ima dovolj za normalno vožnjo in občasno kakšno prehitevanje.
Bi pa bilo lepo videt kakšno močnejšo mašino v takšni mejhni gajbici :D
Motor bo ostal kar ta ze tako je bil narjen swap iz316ke. Edino malo se bo porihtal ker ne dela tako kot bi moral. Sumimo vakum na sesalni loputi. Nekaj sem tudi razmisljal da bi menjal nosilce menjalnika in motorja za strongflexovimi ampak me skrbi da bo pretrdo in bo resonanca motorja prevelika v kabini.

Planov za naprej je veliko. Najprej se bo uredilo podvozje komplet. In ko bo ze use razdrto se bo spredaj menjalo zavore z hlajenimi diski.

Spomladi pridejo nova platisca in gume, v notranjosti je potrebno urediti se par detajlov in vgraditi dodatne stevcke.

Potrebno je zamenjati ali popraviti zadnji izpusni lonec namrec nastavki so taksni kot na kaksnem old school 90’is remusu. Grozno. Pa se en mesar je rezal plastiko pod odbijacem in nikakor ne zgleda.

Tako da dela se kmalu ne bo zmanjkalo :D
aha okej sam mam isti motor v limotu in me prav zanima kolk je razlike med compaktom in limo do stotke:)
Lahko se proba mogoce je compact kaksen kg lazji ampak zato sofer le tega avta ni glih perescek pa se iznici. Hehe
Oceni temo